Дома Тагови лешник торта

Таг: лешник торта

КИНДЕР ТОРТА: Едно ново откритие во морето наречено „Киндер“ торти

За сите оние кои не се вешти во приготвувањето на торти, особено на кори со перфектна еднаква дебелина, овој рецепт е одличен за да...

За многумина ова е најдобриот колач што постои, со вкус на...

Потребни состојки за подлога: 150 г мелени бисквити 50 г мелени печени лешници (тостирани) 1 лажица Нутела или друг крем 80 мл млеко Потребни состојки за крем од свежо...

ТОРТА ЧИСТА СЕНЗАЦИЈА: а ќе видите и зошто!

Потребни состојки: 150 г лешници (потпечени, излупени, крупно насечкани) – 1.ред За кора – 2.ред: 6 белки 6 лажици шеќер 6 лажици брашно За крем, жолт и чоколаден: 6 жолчки 100 г...