Дома Тагови лешник бајадера торта

Таг: лешник бајадера торта

Бајадера торта – исклучителна комбинација од плазма, лешник и чоколадо

Бајадера тортата припаѓа во редот на класичните торти кои често се правеле, но сега се малку подзаборавени. Време е да се врати овој рецепт...

ЛЕШНИК БАЈАДЕРА со чоколадна глазура – вкусна торта со вкус на...

Фото и рецепт: Александра Шуманова Рецептот за лешник бајадерата, ни го претстави нашата драга членка Александра Шуманова во групата НМД рецепти. Рецептот е доста едноставен...