Дома Тагови ленено семе и јогурт

Таг: ленено семе и јогурт

Измешајте чаша јогурт со овие три состојки: помага во слабеење, спречува...

Овој одличен напиток најдобро е да се јаде наместо вечера или да го замени појадокот. Се состои од здрави состојки, потполно е природен и...

НАЈСИЛЕН ЛЕК ЗА СРЦЕ: Ги решава маснотиите и килограмите, спречува удар

Лененото семе има повеќекратно дејство врз срцето и к рвните садови. Спречува појава на воспаление, го регулира срцевиот ритам и го намалува високиот к...

Исчистете го дебелото црево ако сакате да ослабете, без ова ниедна...

Чистењето на дебелото црево е добро да го прави секој од нас. Во текот на својот живот, човечкото тело обработува околу 100 тони храна...

Лененото семе со јогурт е неверојатен лек, особено за дебелина –...

Овој метод овозможува брзо нормализирање на телесната тежина и согорување на масните наслаги. Забележан е позитивен ефект врз регулацијата на липидниот метаболизам. Брашното од ленено...