Дома Тагови лекување со гладување

Таг: лекување со гладување

ВЕСНА: Имам 64 години, а изгледам на 42, го пијам само...

Весна де Винчи, 64-годишна жена во едно гостување во Гранд Магазин откри која е тајната за нејзиниот младешки изглед. Таа изгледа како да е...

Ова ретко кој ќе ви го каже: Со гладување може да...

Марк Метсон, еден од најпознатите невронаучници објасни дека постот е подобар од било кој лек произведен од фармацијата и нагласи дека придобивките од постењето...