Дома Тагови лековитост на пиперот

Таг: лековитост на пиперот

МОЌНА БИЛКА: Неговиот мирис отвора, а чајот лекува сува кашлица (РЕЦЕПТ)

Многумина не можат да си ја замислат подготовката на јадењата без овој зачин. Токму црниот пипер има силно влијание врз кашлицата. Самиот мирис ги...