Дома Тагови лековита тинктура

Таг: лековита тинктура

Како правилно се прави тинктура: направете сами антибиотски капки

Можеби честопати се прашувате како да правите тинктура од лековити билки кои ќе бидат квалитетни и ефикасни. Домашните тинктури се многу лековити. Лесно е...

Оксимел – тинктура од која не преживуваат вирусите, ги лекува настинките...

Оксимел претставува напиток направен од внимателно смислена комбинација од мед, билки и овошје натопени во јаболков оцет. Има големо антибактериско дејство. Киселоста од оцетот помага...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"