Дома Тагови лековита маст од сенф

Таг: лековита маст од сенф

ДОМАШНА ОБЛОГА која се става на болните колена: Се прави од...

Сенфот има силно антибактеpиско дејство и помалку лут вкус, па затоа се користи како додаток во разни солени јадења. Сенфот се прави од синаповото семе,...

ТОЛКУ ЕДНОСТАВЕН ЛЕК ЗА ЗГЛОБОВИ, А СО ТОЛКУ СИЛНО ДЕЈСТВО: Делува...

Еден многу едноставен рецепт од традиционалната медицина се пренесува од генерација на генерација, не само затоа што е лесно достапен и едноставно се приготвува,...

КАКО ДА НАПРАВИТЕ МАСТ ОД СЕНФ: ЛЕК ЗА БОЛКИ ВО КОЛЕНА...

Повеќето од нас се запознати со чувството на б олка во зглобовите. Оваа состојба е сè почеста во последните години, а се појавува и...