Дома Тагови лековит мевлем

Таг: лековит мевлем

ОВА СЕ СТАВА НА КОЛЕНО И БОЛКАТА ПОМИНУВА: Стар, природен лек...

Ова е еден стар руски рецепт за приготвување на на мевлем од јајце кое е одлично природно средтсво за б олни и воспалени зглобови,...

ЧУДО-МЕВЛЕМ КОЈ ЛЕКУВА МНОГУ БОЛЕСТИ: Потребни се три состојки, едноставна подготовка

Овој чудо-мевлем е древен лек кој се користел многу одамна за секакви болести, а она што изненадува е, не само неговата ефикасност, туку и...

Моќта на мевлемот Стефалаз на Острошкиот Игумен Лазар

Драгица Бојовиќ, единствениот доктор по фармацевтски науки во областа на лековитите билки во Црна Гора, научните знаења ги применува во Билната аптека “Свети Василие...

Еве го рецептот за популарниот ЧУДО МЕВЛЕМ кој лекува хемороиди, женски...

Напомена: Восокот мора да бида природен, пчелин. За надворешна употреба може да се користи било какво масло. За внатрешна е најдобро маслиново искомбинирано со...

Рецепт кој брише дамки, лузни, пеги и акни

Сигурно сте слушнале за предностите на алое вера и кокосовото масло, а кога станува збор за кожни болести како што се егземи, псоријаза, осип,...

Лековит мевлем за изгореници, рани, убоди: овој таен рецепт го наследив...

Овој рецепт го правеше мојата покојна баба за своите деца, за мајка ми и вујко ми, за нас внуците додека бевме мали, но и...