Дома Тагови лекови со смрекинки

Таг: лекови со смрекинки

РЕЦЕПТ ЗА ЦЕЛОСНО ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

Билкарот Најдовски: Лек од смрекинки против вируси и бактерии (РЕЦЕПТ)

Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Смрекинки/Клека/Смрека (lat....