Дома Тагови лек за триглицериди

Таг: лек за триглицериди

Од 6,99 падна на 4,13 – Со овој напиток ги намалив...

Целерот е едногодишно или двегодишно растение од семејството Apiaciae, кое се одгледува како зеленчук уште од античко време. Стеблото е разгрането и високо од...

Најпознатиот домашен лек за зголемен холестерол – се зема наутро, проверено...

Ефикасен природен лек за намалување на холестеролот кој дури и лекарите го препорачуваат. Се приготвува од намирници кои не содржат глутен, а со самото...

Делува во рок од една недела – Овој моќен напиток проверено...

Нивото на триглицеридите се враќа на нормално ниво и тоа за рекордно време од една недела. Со помош на овој напиток многу брзо ќе...

Народен лек кој ги чисти затнатите артерии за 2 недели –...

Народен напиток кој се прави брзо, а го штити телото подобро од било кој лек. Триглицеридите претставуваат еден облик на масти во нашиот организам. После...

За слабеење и топење на мастите: Го чисти холестролот и го...

Фото и рецепт: Тамара Костадиновиќ Ова првенствено е лек за зголемени масти во крвта и покачени триглицериди, но исто така помага доколку сакате да ослабете...

Лековит напиток Антихолестерол-Антитриглицериди, ми го даде мојот лекар кардиолог

Фото и рецепт: Весна Несовановиќ На овој рецепт за првпат наидов на интернет, а во оригиналот пишуваше без употреба на листови. Но кога се посоветував...

Напиток од тиква за холестерол и триглицериди – за еден месец...

На интернет се појави статија од маж кој по редовен лабораториски преглед на крвта добил наод во кој вредностите на холестеролот, шеќерот, триглицеридите и...

Овој напиток проверено ги регулира триглицеридите и холестеролот

Овој рецепт ми го препорача пријателка. Таа вели дека е проверен и дека одлично ги регулира триглицеридите и холестеролот. Не може да наштети, а...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"