Дома Тагови лек за рани

Таг: лек за рани

ИЗВОНРЕДЕН МЕВЛЕМ ОД ПЕТ ТРЕВКИ – За сите кожни болести

Мевлемот од невен, ајдучка трева, кантарион, тегавец и лаванда е вистинско богатство и затоа секогаш треба да го имате дома ... Многу е ценет...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...

ЛЕК СТАР 100 ГОДИНИ: Лековита маст за изгореници, осипи, егземи и...

Фото и рецепт: Стана Милетиќ Рецептот за оваа лековита маст е од памтивек и се служи за мачкање на секакви кожни проблеми, а некои дури...