Дома Тагови лек за простата

Таг: лек за простата

Природен лек за простата со портокал и поленов прав, се пие...

Простата е машка п олова жлезда со облик и големина на костен. Тешка е околу 20 - 25 г. сместена е под мочниот меур....

Се консумира по 1 лажица за машко здравје, снага, имунитет и...

Современиот начин на живот нуди многу придобивки од цивилизацискиот напредок, но забрзаното темпо на живот, загаденото опкружување, зголемените барања на работното место и семејните...

Уникатен лек со ореви кој преку ноќ ја оздравува простатата –...

Простатитисот е една од најнепријатните болести кај мажите. Денес ќе ви претставиме еден од најефикасните народни лекови против простатитис за кој сигурно веќе сте...

Совет и рецепт за лековити мевлеми од д-р Стојковиќ за простата...

Доктор Љубинка Стојковиќ, специјалист по општа медицина и апитерапевт, советува кај проблеми со простата да се користи портокал и поленов прав, а кожата заболена...