Дома Тагови лек за прочистување на крвта

Таг: лек за прочистување на крвта

ПО 1 ШОЛЈА, 14 ДЕНА: Го намалува холестеролот, ја прочистува кpвтa...

Општо познато е дека растението Линцура е многу лековита билка. Линцурата е род на цветни растенија кои припаѓаат на семејство Gentianaceae. Со околу 400...

Чајот од пиреј најдобро ги чисти крвните садови од наслаги и...

Пирејот е повеќегодишно жилаво растение, високо до 1 метар со долги тенки и плоснати листови со зелена боја, а цветовите се сместени во класови. Коренот...

Го сметаат за чудо на природата, лекува мигрена, црн дроб, жолчка,...

Го сметаат за чудо на природата, лекува мигрена, црн дроб, жолчка, пореметено спиење, го подобрува имунитетот, а во продолжение на текстот можете да го...