Дома Тагови лек за подуеност и гасови

Таг: лек за подуеност и гасови

KOГА ЌЕ ГИ ПОМЕШАТЕ ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ, ДОБИВАТЕ МНОГУ МОЌЕН ЛЕК...

Убаво е да си го имате овој рецепт во својата домашна аптека, бидејќи во секој момент може да ви затреба. Запишете го овој рецепт...

РЕЦЕПТ КОЈ БРЗО ДЕЛУВА за празнење на цревата, намалување на подуеноста...

Чистењето на цревата е од особена важност доколку организмот често п ати од желудечни и цревни тегоби, има дигестивни пречки, намален апетит, подуеност, грчеви,...

Природен лек со морков и масло за дебело црево

Морковот содржи бета-каротeн, кој му дава карактеристична портокалова боја на плодот. Исто така, содржи многу витамини, како што се А, Ц, Б1, Б2, Б3,...