Дома Тагови лек за намалување на маснотии во крвта

Таг: лек за намалување на маснотии во крвта

Мечкин лук – природен лек за висок притисок и холестерол, совршен...

Allium ursinum е див вид од семејството на лукот. Се користи ширум светот за кулинарски и медицински цели. Има голема хранлива вредност. Главно расте...

Природен чистач на маснотиите од организмот: напиток од 2 состојки

Направете го овој едноставен пијалак за чистење на телото од маснотии. Особено добро ќе ви дојде по јадење на обилни оброци и за време...

Лек за чистење на крвните садови и холестеролот, лекарите не можеа...

Лекарите велат: Млад си, колку што ти се млади крвните садови”. -Ова е стар рецепт од книгата "Пелагица" и според пишаниот рецепт се приготвува вака:...

Скапоцениот камен на германската народна медицина: Една чаша од овој напиток...

Ова е еден природен напиток кој потекнува од стара Германија, а се состои од лимон, лук, ѓумбир и вода. Сите состојки се лесно достапни,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"