Дома Тагови лек со ѓумбир

Таг: лек со ѓумбир

Oткога го исчистив црниот дроб, изгледам најмалку 5 години подмладена, сите...

Често чувствував замор, немав многу енергија, ниту концентрација во текот на денот, па сето тоа го препишував на обврските кои се секојдневно акумулирани во...

ЛЕК ЗА СПУШТАЊЕ НА ПРИТИСОКОТ: Спојте ги овие 3 состојки и...

Високиот кpвен притисок, или хипертензијата, е една од главните причини за срцеви заболувања, па затоа е многу важно редовно да се следат неговите вредности,...

КОГА ЌЕ ГИ ПОМЕШАТЕ ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ, добивате лек од кој...

Кога ќе помешате 2 многу моќни состојки, ќе добиете лек кој е многу делотворен и ефикасен против сите настинки и виpycи кои може да...

Неколку рецепти за брзо подигнување на имунитетот кај стари лица –...

Старите луѓе имаат послаб имунолошки систем бидејќи сите процеси во телото се забавени. Најпрво, метаболизмот е поспор, што значи дека и храната поспоро се...

Она што не го знаевте за ѓумбирот: Правилно лекување со ѓумбир...

Навистина, зошто ѓумбирот е лек за многу болести? Зарем не е доволно да се имаат лековити корења, лисја и билки од своето поднбје, кои...

Лек од 3 состојки, лекува вируси, настинка и грип, го зајакнува...

Народен лек против сите вируси, исфрла 1200 различни пато-гени бактерии од телото. Толку е лековит што делува после првото консу-мирање. Ефикасното народно лекување против...

Домашно пиво од ѓумбир: природен ферментиран пијалак кој ќе ви реши...

Ѓумбирот е многу популарен и мултикорисен зачин што се користи илјадници години. Богат е со есенцијални витамини и минерали. Најпознат е по антиинфламаторно дејство,...

Оваа намирница ми го спаси животот, го победив ракот на дојка:...

Кога сите ќе дигнат раце, кога се соочувате со најлошата дијагноза, треба да побарате помош во природните намирници! Ѓумбирот е корен кој најчесто се користи...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"