Дома Тагови леб

Таг: леб

ТРАДИЦИОНАЛНА ПЧЕНКАРНА ПОГАЧА: Многу убаво мириса и полесна е за стомакот,...

ТРАДИЦИОНАЛНА ПЧЕНКАРНА ПОГАЧА: Многу убаво мириса и полесна е за стомакот, не го дуе. Лесно се прави од неколку состојки и не треба се...

Само ставете сенф во брашното и тестото е готово: Нов рецепт...

Здраво на сите! денес испеков превкусен леб со сенф и сакав рецептот да го споделам со вас. Само го додавате сенфот во брашното, брзо...

Јадете ден и ноќ и само смалувате килажа – Килограмите се...

Валентина Машковиќ во своите најнови видеопрезентации споделува многу вкусни рецепти за диетални јадења, меѓу кои и нејзиното омилено со тиквички а чијшто рецепт можете...

Овој леб долго го чував во тајност: Сите ме прашуваа за...

Овој леб е еден од највкусните што некогаш ќе ги пробате. Има вкусна и мека внатрешност која е воздушеста, а крцкава и румена коричка....

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Компир паприкаш + рецепт за леб без масло...

Немојте да си мислите дека ако нема масло или маснотија, јадењето ќе биде помалку вкусно од вообичаено. Ова е еден одличен рецепт, посен паприкаш...

ПИТА ОД СТАР ЛЕБ – ПОПАРА ОД РЕРНА: Едно од највкусните...

Попарата е многу вкусно старинско јадење и често се приготвувало кога дома ќе останел вчерачен или завчерашен леб. Овој рецепт е сеќавање на мојата...

Кога немам од кај да купам леб, го правам само овој...

Рецептот на Тања од истоимениот канал на јутјуб ме спаси пред некој ден кога немав од кај да купам леб. Порано постојано месев домашен...

ЗДРАВ ЛЕБ СО СЕМКИ: Од 1 парче се заситувам, а имам...

овој леб ќе го обожавате штом еднаш го пробате. Многу е вкусен и знаете што сè содржи, зашто вие самите сте го направиле. Многу...

ДОМАШЕН ЛЕБ: Рецепт за почетници, излегува мек како душа

Секој ќе се согласи дека нема ништо подобро од свежо испечен домашен леб од која цела кујна мириса прекрасно. Ова се едни од најдобрите...

ЛЕБ ПОВКУСЕН ОД ПИЦА: Секој ден го правам, сите ми бараат...

Ако не сте пробале вакво лепче досега, направете го и испробајте го, нема да се покаете. Речиси секој ден го правам, а некогаш и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"