Дома Тагови леб што не се меси

Таг: леб што не се меси

Супер брз леб мек како душа – домашен леб кој не...

Потребни состојки: 450 г брашно 1 сув квасец 300 мл млака вода малку сол Постапка: Брашното ставете го во подлабок сад за месење, во него направете дупче каде ќе го...