Дома Тагови леб што не се меси

Таг: леб што не се меси

Кога немам од кај да купам леб, го правам само овој...

Рецептот на Тања од истоимениот канал на јутјуб ме спаси пред некој ден кога немав од кај да купам леб. Порано постојано месев домашен...

Пердувест леб (Лаганица) – Фантастичен, а брз леб, без месење, само...

Фото и рецепт: Бранкица Крстиќ Со овој рецепт добивате фантастично мек и вкусен леб за кој нема потреба од напорно месење и премесување. Сите состојки...

Супер брз леб мек како душа – домашен леб кој не...

Потребни состојки: 450 г брашно 1 сув квасец 300 мл млака вода малку сол Постапка: Брашното ставете го во подлабок сад за месење, во него направете дупче каде ќе го...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"