Дома Тагови ладно предјадење

Таг: ладно предјадење

БРЗИНСКО, ВКУСНО, ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Посни солени топчиња, 6 различни од 1...

Вечната дилема за сите оние кои приготвуваат посна слава, е што да подготват, а тоа да биде ново и интересно, поразлично од минатогодишната трпеза....

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА на брз и едноставен начин, се добива многу...

Кога станува збор за посните слави и посните предјадења кои се омилени на трпезите, мора да забележиме дека денес има многу поголем избор на...

ПИЛЕШКА САЛАТА СО КОМПИР И СИРЕЊЕ: Најубаво славско предјадење без мајонез,...

Пилешката салата со компир и зеленчук нека биде вашиот избор за свечената трпеза. Можете да ја приготвите за мрсна слава или пак, за новогодишните...

СВЕЧЕНА САЛАТА СО КОМПИР, ПИЛЕШКО И ЈАЈЦА: Повкусна од сите други...

За претстојните слави или некоја друга свечена пригода можете да ја направите оваа свечена салата од пилешко, компир и јајца. Многу е вкусна, дури...

ПОЛНЕТИ ЈАЈЦА: Славско предјадење за десетка – се прави додека трепнете,...

Ова предјадење одлично се вклупува на мрсна слава, родендени или некој свечен ручек. „Полнети јајца“ се познат деликатес и вкусшност претставуваат тврдо варени јајца,...

ТОПЧИЊА ОД ПИЛЕШКА САЛАТА СО КИКИРИКИ: Секогаш правам голема количина зошто...

Славскиот овал полн со предјадења обично содржи разноразни ролати, пити, кифлички, салати и солени топчиња. Овојпат ви претставуваме рецепт за многу вкусни и декоративни...

СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Гостите ќе бидат воодушевени ако го...

Рецепт на Кети од Италија. „Во Италија имаме обичај да правиме ваков вид на солен ролат како ладно предјадење. Јас ќе ви понудам една...

ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Полнет леб со јајца и кремаста салата, прв се...

Не можам да ја сокријам мојата воодушевеност од ова ладно предјадење. Доколку веќе имате спремна руска или некоја друга кремаста салата, овој делијатес ќе...

МЕСЕН РУЛЕТ: Омиленото руско мезе за семејната вечера

Здраво, јас сум Наташа Пархоменко и ќе ви го откријам рецептот за омиленото мезе во нашето семејство, а тоа е „месниот рулет“ или како...

ПОСНА ПИТА КАКО БАЈАДЕРА: Омилена е на славите, а многу едноставно...

Ќе ви претставиме два рецепти за солени „бајадери“ кои се одлични за славска трпеза, бидејќи освен што се вкусни, исто така се многу декоративни....