Дома Тагови куглоф со малини и гриз

Таг: куглоф со малини и гриз

Куглоф со малини и гриз

Едноставно и брзо. Потребни состојки: 4 јајца 400 г гриз 400 мл слатка млечна павлака 200 г шеќер 300 г малини (јагоди, боровинки...) На врз од ножот прашок за печиво 1 ванилин...