Дома Тагови крводарителство

Таг: крводарителство

Масовна крводарителска акција во „Алкалоид“ по повод Светскиот ден на...

Со масовен настан за крводарување по повод 14 јуни – Светскиот ден на крводарителството – „Алкалоид“ ја продолжува петдецениската традиција на организирање крводарителски акции...