Дома Тагови крвна слика

Таг: крвна слика

ЦВЕКЛО И МЕД: Запишете си го овој рецепт, многу вкусна комбинација...

Цвеклото и медот го зајакнуваат имунитетот, но дали знаевте како оваа смеса влијае врз кpвниот притисок? Земајте по неколку лажици од оваа смеса секој...

ОРЕВИ СО УРМИ: Природен лек за зајакнување на ослабен организам

Намалувањето на нивото на хемоглобин во к рвта, независно од бројот на црвените кр-вни зрнца (еритроцитите), го намалува капацитетот на к рвта за транспорт...

Се пие еднаш дневно: ги чисти бубрезите и црниот дроб, лекува...

Копривата, како и чајот од коприва, веќе со години е дел од традиционалната медицина. Младите листови од копривата може да се јадат, а целата...

Со една чаша сте ги внеле сите потребни витамини: Овој напиток...

Во периоди кога владеат настинки и вирози, најважно е да се зајакне организмот. Доколку сакате вашиот имунитет да го зајакнете на максимум, а притоа...

Со години крвната слика и била лоша, го направила овој лек...

Денес прочитајте го популарниот рецепт на жената која успеала да си ја излекува долгогодишната анемија со природен лек, направен од многу едноставни и лесно...

Дешифрирајте ја крвната слика: Еве што ХЕМОГЛОБИНОТ говори за вашето здравје

Дека нешто не е во ред со резултатите кога ќе ги добиете од лабораторија, ќе знаете веднаш ако бројката отстапува од референтните вредности на...

Терапија со јајца од јапонска препелица: за затнати крвни садови, висок...

Јајцата од јапонска препелица потекнуваат од источна Азија и претставуваат природен лек за разни болести во човековиот организам. Лековитите јајца од јапонска препелица содржат многу...

Сладок мед за подобрување на имунитетот – за деца и возрасни

Вкусна и слатка смеса за подобрување на имунитетот. Потребни состојки: 100 г суви сливи, 100 г суви кајсии, 100 г суво грозје, 100 г брусница, 100 г бадеми, 150 г ореви, 100...

Собрал желади, ги сварил и добил лек за болест на денешницата

Дали знаевте дека желадот има лековити својства? Дознајте како да направите напиток кој ја лекува штитната жлезда. Од желад можете да направите напиток сличен на...

За јакнење на организмот, подобра крвна слика, суперимунитет – вкусно!

Рецептот го добив од мајка ми а таа којзнае од кого, не е ни важно. Мене ова ми е многу вкусно а воедно е...