Дома Тагови крофни со млеко

Таг: крофни со млеко

НАЈДОБРИ ДОМАШНИ КРОФНИ: Не впиваат масло, а остануваат меки и свежи...

Ова се најдобрите домашни крофни кои не впиваат масло, а остануваат меки и свежи дури и следниот ден, а овој рецепт секогаш успева. Обожавам...

КРОФНИЧКИТЕ НИКОГАШ НЕ МИ ИЗЛЕГЛЕ ПОУБАВИ, ОВОЈ РЕЦЕПТ МИ Е ВОДИЛКА

Ако некогаш сте правеле крофни и ви излегле жилави или многу масни, тогаш грешката е во самиот рецепт. Иако се познати состојките од кои...

КРОФНИ КОИ СЕ ПЕЧАТ ВО МЛЕКО: Без капка масло, а многу...

Фотографија и рецепт на Оска. „Ова е рецепт на баба ми која одамна не е меѓу нас, но нејзините рецепти уште долго ќе ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"