Дома Тагови крофни меки како памук

Таг: крофни меки како памук

НАЈДОБРИ ДОМАШНИ КРОФНИ: Не впиваат масло, а остануваат меки и свежи...

Ова се најдобрите домашни крофни кои не впиваат масло, а остануваат меки и свежи дури и следниот ден, а овој рецепт секогаш успева. Обожавам...

Крофни меки како памук, толку е добро тестото што расте како...

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...

Домашни, меки крофни како памук поубави од оние во пекарница

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...

Неодоливо пуфкасти мекици меки како памук

Пробајте го новиот хит на Интернет, пуфкасти мекици меки како памук кои имаат форма на венче. Потребни состојки: 200 мл млеко на собна температура, 40 г...

Овие крофни станаа хит на интернет – меки се како сунѓер

Рецепти за крофни има безброј, но секогаш на површината испливуваат оние најдобрите. Овој рецепт беше најсподелуваниот и поради својата необична мекост на многумина им...