Дома Тагови крем за раце

Таг: крем за раце

Д-р Ерик Берг: Ова е најдобриот домашен крем кој ги лекува...

Д-р Берг го сподели рецептот за приготвување на најдобриот крем кој постои, а кој одлично го решава проблемот со сувата кожа особено на рацете....

Мајка ми има 60 години а рацете и се како на...

Еден ден кога бев на гости кај мајка ми со семејството, станав да и помогнам околу раскревањето на масата и тогаш забележав: нејзините раце...

Домашен крем за сува и испукана кожа на рацете – Овие...

Најчесто причината за груби раце се разните препарати за суво миење и дезинфекција, а кои содржат хемикалии или алкохол што ја суши кожата. Ова...