Дома Тагови коцки

Таг: коцки

ЧОКО МАСКАРПОНЕ КОЦКИ вкус кој ќе ве однесе на седмо небо

Потребни состојки за кора: Од овие состојки се печат две кори во плех 35х24 см 125 г путер 100 г шеќер 2 јајца 150 г брашно ½ прашок за печиво 2...

Рецепт за евтини чоколадни коцки со кокос стар три децении

Овој колач е превкусен, брзо се прави, не бара многу состојки а излегува навистина многу. Потребни состојки за бисквит: 200 г брашно 2 лажици какао 100 г шеќер 2...