Дома Тагови костени

Таг: костени

ВО ЕДЕН ПОТЕГ: Испечете костени во рерна на овој начин –...

Сладете се во овие есенски плодови пребогати со хранливи материи, на лесен и едноставен начин. Убави се варените костени, но повеќето ги сакаат печени....

ВО ЕДЕН ПОТЕГ: Како да испечете костени во рерна кои многу...

Сладете се во овие есенски плодови пребогати со хранливи материи, на лесен и едноставен начин. Убави се варените костени, но повеќето ги сакаат печени....

Како да испечете совршени костени во рерна без голема мака

Есента ни ги донесе омилените плодови – костените, кои порано бабите ни ги печеа на оган, а денес тоа секако, се прави во рерна. За...

Костенот лекува 13 болести! Плод кој го чува срцето и бубрезите,...

Во есента го добиваме плодот кој е многу здрав и ценет кога станува збор за хранливи материи, минерали и витамини. Како и другите јаткасти плодови...