Дома Тагови коски

Таг: коски

Рецептот ми го даде ортопед: лек за скршеници и повреди на...

Со зимата доаѓаат лизгавите, подмрзнати подови, па „за не дај Боже“ секој треба да си го има овој рецепт. Го добив од ортопед пред...

Собрал желади, ги сварил и добил лек за болест на денешницата

Дали знаевте дека желадот има лековити својства? Дознајте како да направите напиток кој ја лекува штитната жлезда. Од желад можете да направите напиток сличен на...

Две лажици на ден и целиот скелет ќе ви се обнови

По една лажица дневно пред појадок и ручек, па речиси целиот локомоторен систем ќе ви се регенерира. Според зборовите на многу медицински експерти, неправилното држење...

Рецептот на баба ми за болни нозе и артритис

Оние кои пробале велат дека ги ублажува сите болки поврзани со зглобовите, коските и мускулите! Кога модерната медицина не може да помогне, најдобро е да...

ОСТЕОПОРОЗА: најчесто поставувани прашања, лекување, превенција и фактори

Остеопорозата погодува 75 милиони луѓе во Европа, Америка и Јапонија. Една од три жени и еден од пет мажи за 50 години живот ќе доживеат фрактура...

‘Рскавицата и тетивите во левото колено ми беа уништени, а овој...

Болките во коските и зглобовите може да бидат неподносливи. Поради безброј фактори ншите коски стануваат кршливи и ја губат еластичноста. Поради тоа, мора навремено...

Без лекови до силни коски: Како да спречите губиток на коскена...

Нашите коски постојано се обновуваат, постојано се создава ново коскено ткиво. Кога тоа не би се случувало, коските не би биле квалитетни и често...

Ова ќе ве препороди: Проверен руски рецепт за болки во зглобови...

Овој природен лек може да ги одржува зглобовите во добра состојба, да ги намали болките и истовремено да елиминира бројни проблеми кои им се...

Јадете сардини почесто, ако сакате да ослабете и да го регулирате...

Оваа намирница содржи толку добри материи кои ќе ве заштитат од голем број болести, вклучително депресија и болести на срцето. Сардините за повеќето луѓе не...

За здрави коски, освен калциум – потребно е и ова!

За здрави коски не е потребен само калциум туку и силициум кој ќе го најдете во овие билки ЧУВАЈТЕ ГИ КОСКИТЕ ОД СКРШЕНИЦИ При болести на...