Ги замолче докторите со овој лек за болни зглобови – ги регенерира коските и зглобовите

Пациент кој долги години мака мачел со болки во зглобовите, особено колената, конечно се спасил со еден народен лек. Болките во колената тешко ги поднесувал, а често и таблетите против болки не му помагале. За среќа пријател на соседите му го открил овој лек, кој за веднаш го направил и почнал да го консумира. На почетокот немало никаква реакција, но продолжил да го јаде лекот бидејќи му бил вкусен и немал што да изгуби. По 3-4 седмици започнал да чувствува подобрување, болките драстично се намалиле и еве, како што вели тој, и ден денешен го консумира.

Потребни состојки:

40 г семки од тиква

200 г мед

3 лажици суво грозје

8 лажици ленено семе

3 лажици сусам

Постапка:

Измешајте ги сите состојки во блендер. Консумирајте по една лажица двапати дневно.

Второ решение е да направете комбинација од мед и цимет, па со смесата да мачкате на болното место, да консумирате по една лажичка и напоредно да го консумирате лекот со семките.

Се препорачува и консумирање на природна козја сурутка; желатин трипати дневно по една лажичка и чај од коњско опавче.

Loading...