Дома Тагови коприва како лек

Таг: коприва како лек

Билкарот Момчило советува: Покрај глуварчето, користете ја и оваа многу лековита...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замоp. Познатиот билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат pacположението,...

Ако поради желудникот не спиете добро, време е за овој лек:...

Доволно е да испиете 2 лажици од овој лек доколку имате бoлки во желудникот, проблеми со црниот дроб или имате несоница. Копривата е најдобар...

Билкарот Момчило: Билките правилно се користат на овој начин, а копривата...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замор. Српскиот познат билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат...

ЗЛАТЕН ЧАЈ: Вистински дар од Бога, го регулира шеќерот, спречува рак,...

„Златниот“ чај лекува алергиски проблеми, респираторни проблеми, анемија, инфекции, спречува рак. Затоа, к онсумирајте го што е можно повеќе, а еве како можете да...

Сок од коприва за освежување, толку е лековит што помага и...

,,Ќе напишам неколку зборови за ова мое омилено растение, со кое се занимавам со децении. Секојдневно ја гледаме во нашето опкружување, не сфаќајќи дека...

Од ракот прво се излечив себе, а сега лекувам болни од...

Билкарот од Тузла, Адем Ахмишевиќ e доста познат во оваа област, а со истражување на билките се занимава долги години, уште кога во 1963...

Сок од коприва и лимон без шеќер за лекување на болни...

Домашен сок од лимон и коприва, вистински благодет за организмот. Овој сок е многу лековит доколку се подготвува без шеќер, конзерванси и адитиви. Но,...

Копривата е најкорисна и најефикасна билка во фитотерапијата – смета проф....

Еден од најугледните доктори на балканските простори, професорот д-р Драгослав Ѓорѓевиќ, специјалист за белодробни, алергиски и имунолошки болести и редовен професор на Медицинскиот факултет...

Копривата го намалува шеќерот во крвта, ја лекува анемијата, одлична е...

Можете да пиете по една чаша чај од коприва секојдневно во текот на целата година – превентивно! Копривата е една од најкорисните лековити билки. Сите...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"