Дома Тагови компир од рерна

Таг: компир од рерна

“Компир лудило” многу вкусно јадење за кое сите ќе ви побараат...

Количината на ова јадење може да задоволи три-четворица возрасни луѓе, освен ако некој јаде поголеми порции. Јадењето се приготвува во плех со димензии 18х23...

Рецепт за крцкав компир поради кој ќе заборавите на другото јадење

Печениот компир од рерна најчесто се послужува со некое месно печење. Со неколку трикови и свежи зачини, од оваа обична намирница може да се...