Дома Тагови комбинација

Таг: комбинација

Д-р Будвиг: ОВА е клучната комбинација за лекување на рак

Д-р Будвиг, позната биохемичарка од Германија, открила дека комбинацијата од ладно цедено ленено масло и свежо сирење- успешно лекува рак и други болести предизвикани...

Нови правила за консумирање на овошјето

НЕ ГО МЕШАЈТЕ КИСЕЛОТО СО СЛАТКОТО ОВОШЈЕ ​ Не треба сите видови овошје да ги јадете заедно. Киселкастото овошје како што е цитронот и другите цитруси,...