Дома Тагови колбаси во лиснато тесто

Таг: колбаси во лиснато тесто

Колбаси обвиткани во лиснато тесто, интересно, брзо и вкусно јадење

Ова е нешто што брзо се приготвува, вкусно е и заситно. Потребни состојки: 1 пакување блок лиснато тесто 12-18 грил колбаси, во зависнот од тоа како ќе...