Дома Тагови колачи со ореви

Таг: колачи со ореви

СИТНИ КОЛАЧИ СО ОРЕВИ – ШЕПИ: Рецепт кој се подготвува со...

Кој уште не слушна за „шепи“? Колачите за кои сосем сигурно постојат безброј различни рецепти, а сепак за сите нив, некои работи се речиси...

Многу вкусни триаголници со ореви, моите омилени суви колачи веќе 30...

Фото и рецепт: Мема Овие посебни и многу вкусни триаголници, се еден од моите најомилени суви колачи веќе триесеттина години. Иако бараат внимание во постапката,...

КРЕШЕНТИ: со вкусот потсетуваат на орасници, се топат во уста, превкусни...

Навистина преубави, ровки, ситни колачи кои по вкусот потсетуваат на орасници. Едноставно се приготвуваат, и дома ми ги изедоа половината уште не ми беа...