Дома Тагови колач за празнење црева

Таг: колач за празнење црева

Колач за запек: цревата проработуваат и полесно се празнат

Потребни состојки: 100 г мелени ореви 80 г овесно брашно 50 г овесни снегулки 30 г суво грозје (суви сливи, суви смокви, урми) 4 јајца 2 белки 1 прашок за печиво 1...