Дома Тагови колач со цреши

Таг: колач со цреши

БРЗ КОЛАЧ СО ЦРЕШИ: Идеален за топлите денови, искористете ги последните...

Црешите уште малку се со нас, а доколку ви растат во дворот знаете колку многу плодови може да изберете од едно дрво. Плус, домашните...

Еве на што ќе ги користите црешите ова лето: вкусен колач...

Овој колач се топи во уста, секоја година ми доаѓа на трпезата кога ќе созреат црешите. Никогаш не ни се здосадило, а некогаш знам...

Брз излиен колач со цреши – едноставен и многу вкусен

Колачот е супер, вкусен, лесен и едноставен е за правење. Можете да го приготвувате и за родендени или слави, а за посвечен изглед можете...

Едноставен и брз колач со цреши, а може и со вишни...

Едноставен и брз колач со цреши, но доколку повеќе сакате, може да го приготвите и со вишни, јагоди или друго овошје. Овој колач е...

Брз колач со цреши и гриз – совршен вкус!

Потребни состојки: Освен цреши можете да користите и друго овошје. 4 јајца 150 г шеќер 200 г гриз 200 мл кисела павлака 500 г цреши 1 ванилин шеќер Постапка: Црешите измијте ги и...

Колач на чаша без вагање и миксер, а вкусот е рај...

Суви состојки за тестото, се користи шолја од 200 мл: 1 шолја брашно 1 шолја шеќер 1 шолја гриз 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер За фил од свежо...