Дома Тагови колач со кајсии

Таг: колач со кајсии

ЈОГУРТЕН ХИТ КОЛАЧ СО КАЈСИИ: Истовремено е кремаст и сладок и...

За подготовка на овој колач потребни ви се само 6 состојки. Овој јогуртен колач со кајсии е вистински летен хит кој треба да го...

Најсочниот, највкусниот колач со кајсии и јогурт

За овој вид на колачи, мојот сопруг вели дека тоа биле „леб колачи“. Меѓутоа, кога го направив овој колач, веднаш го привлече со изгледот,...

ОВОШЕН КОЛАЧ: Слатко и освежително, може со било кое овошје!

Фотографија и рецепт на Верица Трајкоска. Овој колач се приготвува низ целата година, а се користи овошје по избор (сезонско). Потребни состојки: 4 јајца, 2 чаши шеќер, 2 ванилин...

Брз летен колач со кајсии – одличен за летните горештини!

Брзо се прави, па затоа е одличен за овие горештини. Потребни состојки: 5 јајца, 250 г шеќер, 200 мл јогурт, 100 мл масло, 240 г брашно, 1 прашок за печиво, кајсии...

Брза торта со кајсии, нежна и мека како памук

Фотографија и рецепт на Снежана Трајковиќ. Тортичето го направив за внучето, излезе нежно и меко како памук а и многу вкусно. Сè беше готово за...

Освежителен, кремаст колач, кој брзо се приготвува: лапни – голтни

Потребни состојки: 250 г брашно 3 лажици шеќер во прав 1 јајце 125 г путер/маргарин 2 лажици ладна вода 1 лимон – рендана кора 1 ванилин шеќер 1 прстофат сол За фил: 450 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"