Дома Тагови колач со грзи и јајца

Таг: колач со грзи и јајца

Ако имате јајца, млеко и гриз – направете сочен и мирисен...

Постојат повеќе рецепти за подготовка на овој старински колач, а овојпат добивме нов рецепт кој се состои само од пет состојки и не содржи...