Дома Тагови колач со гриз и јогурт

Таг: колач со гриз и јогурт

Сочен колач со гриз и јогурт: мешаш, излеваш, печеш и преливаш...

Сите ги сакаат шербетните слатки, бидејќи не само што се многу вкусни и сочни, туку и многу се лесни за правење. Претежно се густи...

Брз сочен десерт со гриз и јогурт, без јајца и масло

Ова е сочен и многу вкусен колач со гриз и јогурт прелиен со шеќерен сируп, а толку е вкусен, што се топи во уста...