Дома Тагови колач измати и излеј

Таг: колач измати и излеј

СО МЕРКИ НА ШОЛЈА: лесна варијанта на колач со јаболка и...

За почеток подгответе си шолја од 200 мл или малку поголема ако сакате (со една иста шолја се мерат сите состојки). ПОТРЕБНИ СУВИ СОСТОЈКИ:...

ИЗМАТИ И ИЗЛЕЈ- СТАРИНСКИ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Нема побрз...

За почеток подгответе си шолја од 200 мл или малку поголема ако сакате (со една иста шолја се мерат сите состојки). Јас применив еден...

ИЗМЕШАЈТЕ СОДА ВО ЏЕМ И УШТЕ НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ, ќе бидете изненади...

ИЗМЕШАЈТЕ СОДА ВО ЏЕМ И УШТЕ НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ, ќе бидете изненади од колачот што ќе го направите. Рецепт на Вкусна Минута. Вкусен колач кој...