Дома Тагови кокос колачи

Таг: кокос колачи

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна,...

Познатите колачи со кокос направете ги за 5 минути, без рерна, без јајца... се топат во уста! Направете ги познатите кремасти колачи од кокос...

КОКОС КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО: Подобри се од рафаело, сите го бараат...

Ако баравте брз и едноставен рецепт за празнични ситни колачи, тогаш сте на вистинското место. Се приготвуваат брзо, а се печат само 10 минути....

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС: Неколку рецепти кои ги правам со години,...

Оваа „салама“ од кокос која се сече на ситни вкусни залак-колачиња, ја правеше мојата свекрва многу често. Рецептот го пронајдов во нејзиниот бележник и...

НЕЖНИ КОКОС МАФИНИ: Сите состојки се мешаат со лажица, без миксер...

Мафините се едни од најомилените колачи, бидејќи имаат меко тесто како сунѓер и обично се прават со некои овошни додатоци, чоколадни парчиња, крем, џем...

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС ЗА 20 МИНУТИ: Повкусни од рафаело

Ако сте љубители на кокосот, постојат рецепти за приготвување на многу вкусни колачи кои според вкусот потсетуваат на познатите „Рафаело“. Ова се преубави кокос...

ПОСНИ КОКОСОВИ КОЛАЧИ: Со години ги правам, многу едноставни, мирисаат до...

Рецептот за овие прекрасни посни колачи ни го претстави нашата драга Светлана Карапетровска во групата НМД рецепти. Доколку сакате да ја прочитате мрсната варијанта,...

Подобри од рафаело: префини кокос колачиња со чоколадо

Ова се преубави кокос колачиња во комбинација со чоколадо, многу едноставни за приготвување. Имате два рецепти за приготвување. РЕЦЕПТ 1 - Потребни состојки: 340 г брашно, 270...

Едноставно и супер лесно кремаво колаче: СУЛТАНИЈА, додека трепнеш – готово...

Потребни состојки: 500 мл млеко 6 големи лажици брашно 6 големи лажици шеќер 4 големи лажици густин 4 големи лажици шеќер во прав 1 ванила шеќер кора од портокал кокос за валкање Постапка: Измешајте...

Сочен колач со кокос, без јајца, без путер: ма без ништо...

Многу вкусен и сочен колач. Потребни состојки: чаша од 200 мл 2 чаши јогурт 1 чаша шеќер 1 чаша кокосово брашно 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Прелив за кора: 300...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"