Дома Тагови кокос колач

Таг: кокос колач

Едноставен колач со кокос кој е многу сочен и мек како...

Овој колач со кокос е еден од омилените колачи. Многу потсетува на популарниот „баунти“, но е уште повкусен. Сочен и мек како пена, а...

КОКОС КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН – Готов за 5 минути: измешај...

Ако ги сакате брзите рецепти кои освен што се практични, со нив се приготвуваат и многу вкусни десерти, тогаш запишете си го овој рецепт....

КОКОС ТОРТА: Брз, евтин и многу вкусен десерт за секој ден,...

Ако сте љубител на лесни десерти кои не се премногу слатки, а имаат нежна структура и се топат во уста, тогаш сигурно ќе го...

Колач со кокос и гриз: Највкусен, најевтин и најбрз десерт кој...

Старинскиот колач со кокос и гриз е познат со децении наназад кога го подготвуваа нашите мајки и баби, кога бевме деца. Отсекогаш ми бил...

КОКОС КОЦКИ КАКО СНЕГУЛКИ: Зимски колач кој лесно и брзо се...

Кокос коцките со првиот залак ќе станат вашиот омилен колач. Десертите со кокос се омилени, а најпознати се рафаело топчињата. Ако сте љубител на...

БРЗ, ЕВТИН, СОЧЕН: Прелиен колач со сок, премачкан со џем и...

Посните оранж коцки ги испробав на една слава и веднаш го побарав рецептот. Потоа ги правев за мојата слава и овој рецепт на Божиновски...

Овој десерт ќе го правите секој ден, мек е како душа,...

Ова е една спектакуларна слатка погача-колач, без јајца, неверојатно вкусен десерт, а секој што еднаш ќе го проба, задолжително го подготвува повторно и повторно.....

КОКОС КОЛАЧ СО КЕКСИ: Незаборавна комбинација од вкусови, десерт за 15...

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути е готов, а никој не може да му одолее. Колачот се приготвува толку лесно...

КОЛАЧ СТРАЧАТЕЛА СО КОКОС: Брз и многу вкусен, без печење

Страчатела колачот со кокос е многу вкусен и лесен која се подготвува без печење, а како основа се користат бисквити. Овие нежни, кремасти коцки...

КОКОС КОЛАЧ: Без јајца и без путер, а толку сочен и...

Многу едноставна подготвка за многу вкусен и сочен колач. За многу кратко време се приготвува, а претставува одлична слатка за сите љубители на кокосот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"