Дома Тагови Кокмишка

Таг: Кокмишка

Колпишмиде (Кокмишка) – стар рецепт, прастар, македонски…Омилена сечена пита

Фото и рецепт: Верче Костоска - Колпишмиде. Рецептот за оваа превкусна пита го објави нашата драга членка Верче Костоска во групата НМД рецепти. Ова е најпознатата...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"