Дома Тагови ќофтиња со пире

Таг: ќофтиња со пире

ЛЕСНО, БРЗО И ВКУСНО: Се топат во уста, за 1 минута...

Овие ќофтенца се приготвуваат многу лесно и едноставно, а неверојатно се вкусни, па често ги подготвувам зошто сите во нив уживаме да се сладиме....

Специјалитет со мелено месо и пире од компир – превкусно е!

Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 јајце средина од парче леб или презла малку млеко 1 мала главица кромид зачини, сол, црн пипер, вегета.. за пире: 4 компири 1 лажица млеко малку путер по...