Дома Тагови ќофте

Таг: ќофте

4 ПРЕДЛОЗИ ЗА РУЧЕК: ќофте во млечен сос, гулаш од рерна,...

Понекогаш подолго време поминуваме во осмислување на јадењето што ќе го приготвуваме, отколку во самата постапка на приготвување. Ќе ви откриеме четири нови рецепти...

ЗА МЕНЕ ОВА ЈАДЕЊЕ Е НАЈУБАВО: Вака се прави совршено ќофте...

Направете ќофте според овој рецепт и сите воодушевете ги. Ова јадење има неодолив вкус, заситно е, а сепак секој побарува уште една чинија плус....

Ова ќофте ги надмина сите наши очекувања, го готвам пет дена...

Рецепт на Гурман ТВ. Ќофтe или полнети плескавици, името не е важно бидејќи овој ручек ќе ги надмине сите ваши очекувања, како што ги...

ЌОФТЕ-ЌЕБАП: Никогаш не бил повкусен и полесен, прсти да излижеш

Се подготвува многу брзо и едноставно со намирници кои веќе ги имате во кујната. Во оригиналниот рецепт ќофте-ќебапот се приготвува со мелено јагнешко месо,...

ЌОФТЕ ВО МНОГУ ВКУСЕН СОС: Без претходно пржење, многу едноставно, брзо...

Сè уште не знаете што да приготвите за утрешниот ручек? Ви предлагам да направите ќофте во доматен сос без претходно пржење. Ова јадење се...

СОЧНИ ЌОФТИЊА ПЕЧЕНИ ВО КРОМИД: Одозгора гарнирани со рендан компир и...

Еве една интересна идеја за ручек. Се замесува тесто за ќофтиња, се прават топчиња и се редат во тава врз сечкан кромид. Доколку ги сакате...

МАКЕДОНСКО ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС: Кога немате многу време, а ви...

I РЕЦЕПТ – Ќофте во доматен сос, кога немате многу време а ви се јаде нешто сочно и вкусно. Ова јадење обично го приготвувам...

Овие шницли од мелено месо се толку добри, ќе заборавите на...

Овие шницли можете да ги послужите со многу вкусен сос: домашен мајонез малку разблажете го со две лажици кисела павлака и додајте ситно сечкан...

Прсти да излижеш: Како да направите совршено ќофте во доматен сос...

Рецепт и видео презентација на "Кујна за 10" - Ќофте во сос, оригинален рецепт. Пригответе го овој познат и насекаде признат специјалитет, на многу...

ЌОФТЕ – 12 рецепти за едноставни а многу вкусни јадења, прсти...

I РЕЦЕПТ - Ќофте во доматен сос, кога немате многу време а ви се јаде нешто сочно и вкусно. Ова јадење обично го приготвувам...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"