Дома Тагови киноа

Таг: киноа

Неверојатно здрава житарица: со неа најлесно се слабее, а помага и...

Отако ќе прочитате, ќе ви стане јасно зошто ја нарекуваат – најздрава житарица. Интегралните житарици сите се извонредно здрави, а секоја поединечно поседува уникатни...

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...