Дома Тагови кинезери ќофтиња

Таг: кинезери ќофтиња

КИПАРСКО ЌОФТЕ: Се разликува од другите по една состојка и затоа...

Секое домаќинство си има свој рецепт за ќофтиња, а основните состојки се мелено месо, кромид, јајца и леб или лебни трошки. Зачините се додаваат...