Дома Тагови кикирикилешници

Таг: кикирикилешници

Според научниците, путерот од кикирики и лешници придонесува за здрави гради...

Новото истражување откри дека жените кои редовно јадат путер од кикирики или лешници, како и други извори на растителни блековини и масти, ги намалуваат...