Дома Тагови кифли со џем

Таг: кифли со џем

ПРЕВКУСНИ КИФЛИЧКИ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ (ПОСНИ): Се топат во уста,...

Со овој супер евтин рецепт на едноставен начин добивате многу вкусни посни кифлички кои можете да ги филувате со вашиот омилен џем. Тестото се...

Кифли со сало: Рецептот го научив од тетка ми која е...

Овие кифлички го имаат најубавиот вкус што го имам пробано. Се приготвуваат на посебен начин, со сало кое им ја дава таа мекост и...

Благи кифлички со ореви и џем, ровки, се топат во уста

Кифличките се многу вкусни и ровки. Потребни состојки: 250 г путер или маргарин 300 г брашно (најдобро е половината да биде остро, а половината меко) 5 лажици ладна...

Памук кифли со џем: се топат во сируп и валкаат во...

Многу вкусни кифли со џем по ваш вкус. Потребни состојки: 2 јајца 200 мл масло 300 мл млеко 1 лажичка сув квасец 100 г шеќер Околу 700 г брашно За фил: Џем...