Дома Тагови ќелавост

Таг: ќелавост

Кај чичокот секој дел е лековит: коренот, листовите и семето, а...

Кај чичокот секој дел е лековит, од коренот до семето. Двегодишните корења се собираат во пролет и есен, лисјата додека се млади, а семето...

Божји дар за жените: ја чува косата од опаѓање, спречува создавање...

Сусамот е омилена намирница на ориенталните и северноафриканските народи, а за неговото лековито дејство против ќелавост, првут, забоболка, зуење во ушите, ишијас и сл.,...

Брезата е свето дрво: лекува ќелавост, дебелина, уринарни инфекции и кожни...

Старите словени брезата за сметале за свето дрво. Тие верувале дека поседува способности да ги истерува лошите духови, па поради тоа колевките за своите...

Неверојатно: од овој природен препарат против ќелавост – повторно расте косата!

Овој природен лек можеби не звучи привлечно, но тоа е успешен третман против опаѓање на косата, а е познат веќе со децении. Лукот и...

Оваа билка ја имате во дворот а не знаете дека лекува...

Ros maris или “моркса роза”, како што го нарекувале старите грци и Римјани, бил познат како лековита билка уште од древни времиња и бил...